- Reklama -novinky
PRE ŽENYSiahnite po týchto bylinkách pri boji so sennou nádchou!

Siahnite po týchto bylinkách pri boji so sennou nádchou!

Foto: Fizkes on Shutterstock

Senná nádcha, ktorá je tiež známa ako alergia na peľ, postihuje každoročne množstvo ľudí, najmä v období jari a leta. Ide o odpoveď imunitného systému na kontakt s alergénom. Táto reakcia následne spôsobuje uvoľňuje histamínu a iných látok, ktoré zapríčiňujú celý rad nepríjemných prejavov.  Príznaky ako svrbenie očí, upchatý nos, kýchanie alebo zvýšená citlivosť slizníc tak môžu výrazne ovplyvniť kvalitu života.  Našťastie, existujú prírodné liečebné metódy, ktoré môžu pomôcť tieto nepríjemné prejavy alergie alergie zmierniť.  

Bylinky na zmiernenie príznakov

Existuje niekoľko bylín, ktoré sa osvedčili pri liečbe sennej nádchy. Tieto bylinky môžu pomôcť tlmiť zápal, upokojiť sliznicu a podporiť imunitný systém. Jednou z nich je aj pŕhľava dvojdomá, ktorá znižuje hladinu histamínu v krvi a pomáha pri zmiernení príznakov alergie. Okrem toho podporuje celkové zdravie dýchacích ciest. Silným prírodným antibiotikom s antibakteriálnymi účinkami je nechtík lekársky. Siahnuť však môžete aj po čiernom ríbezlí, ktoré obsahuje flavonoidy a vitamín C.

Iné prírodné liečebné metódy

Okrem bylín môžu vám však pomôcť aj ďalšie prírodné liečebné metódy, ako napríklad používanie nosného spreja s obsahom morskej soli. Tie  prečisťujú nosové dutiny a zmierniť upchatý nos. Ďalšou možnosťou je aromaterapia s použití rôznych esenciálnych olejov, ako sú eukalyptus alebo mäta pieporná.

Uľaviť vám môžu aj studené alebo teplé obklady na oči, čo môže pomôcť pri ich svrbení a opuchu.

Herb Alerg, prírodná pomoc pri senných nádchach

Herb Alerg je prírodný doplnok stravy, ktorý obsahuje aj vyššie spomenuté byliny, ako pŕhľava dvojdomá, ktorá je prírodným antihistaminikom.  Okrem toho je zdrojom vitamínu C a zinku. Herb alerg tvorí aj extrakt z kurkumy pravej, ktorá má silné protizápalové a antioxidačné účinky. Tento doplnok stravy vám tak pomôže zmierniť nepríjemné alergické prejavy a podporiť správnu funkciu imunitného systému.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -PR články News paper

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper