- Reklama -novinky
RADY a NÁVODYVyberte si správny zásnubný prsteň

Vyberte si správny zásnubný prsteň

Rozhodnutie zasnúbiť sa padlo a vy plánujete svoju drahú požiadať o ruku. Záleží vám na tom, aby sa tento krásny okamih oficiálneho začiatku vašej budúcej cesty páčil a dlho si ho vaša milovaná pamätala. Je dôležité starostlivo premyslieť celý priebeh udalosti, ktorej hlavnou súčasťou je nepochybne zásnubný prsteň.

Druhy zásnubných prsteňov

Dnes existujú tri hlavné typy zásnubných prsteňov, z ktorých každý má svoje jedinečné vlastnosti.

1. Prsteň zo zlata alebo platiny s jedným kameňom (solitér)

Podľa štatistík sú takéto modely najobľúbenejšie. Najčastejšie sa kupujú s diamantom. V zásade je zvykom hodnotiť zásnubný prsteň na základe vlastností vložky, preto čím väčší kameň, tým lepšie jeho vlastnosti: čistota, farba a hmotnosť, tým chladnejší je darček považovaný.

Dôležitosť kovu a dizajnu výrobku nemožno podceňovať. Je známe, že zlato pre drahé šperky je legované niklom alebo paládiom a môže mať rôzne farby – od červenej po žltkastú. Nikel je kov, ktorý môže spôsobiť alergie, na rozdiel od hypoalergénneho paládia.

Po kúpe zásnubného prsteňa pre svoju priateľku sa môžete zamerať na vlastnosti jej zdravia, ako aj na farbu iných šperkov, ktoré budúca nevesta zvyčajne nosí, je akceptované, že všetky zlaté šperky na rukách by mali byť vyrobené v rovnakú farebnú schému.

2. Prsteň v kombinácii s inými drahými kameňmi

Môže byť ozdobený zafírom, smaragdom alebo rubínom. Tu môžete začať od znamenia zverokruhu, pod ktorým sa vaša milovaná narodila, a vybrať si prsteň s kameňom, ktorý zodpovedá jej znameniu. Medzi ponúkanými možnosťami môže byť iný, odlišný od okrúhleho, kamenný brúsený tvar, napríklad oválny, štvorcový alebo trojuholníkový.

Možný je dizajn kombinujúci viacero rôznych kameňov, napríklad veľký diamant alebo iný farebný drahokam obklopený menšími kameňmi, takzvaná „kalinka“.

Ak vaša milovaná oceňuje v šperkoch nielen poctu tradícii, ale aj originalitu či dokonca nehoráznosť, môžete jej kúpiť originálne šperky v avantgardnom, vintage alebo etnickom štýle. Takýto ornament sa vyznačuje individualitou a demonštruje mimoriadny prístup k výberu tohto atribútu.

V klenotníctve EGNE si vyberiete ten najvhodnejší zásnubný prsteň pre vás. Fotografie, podrobný popis a ceny si môžete pozrieť na našej stránke výrobcu originálnych zlatých šperkov EGNE.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -PR články News paper

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper