- Reklama -novinky
RADY a NÁVODYEkologické výrobky šetria prírodu aj zdravie našich detí

Ekologické výrobky šetria prírodu aj zdravie našich detí

S príchodom dieťatka na svet začíname produkovať výrazne viac odpadu. V jeho vlastnom záujme by sme sa mali ako rodičia zamyslieť nad tým ako znížiť ekologickú stopu, ktorú svojim rodičovstvom zanechávame. Robíme to pre naše deti. Zanecháme im planétu v lepšej kondícii a používaním ekologických prostriedkov prispievame dokonca ich zdraviu aj priamo.

Nevzdávajme sa výdobytkov, ale hľadajme tie ekologickejšie

Jednorazové plienky sú neuveriteľnou vymoženosťou modernej doby. Ale ekologické určite nie sú, aj keď sa budeme presviedčať, že každodenné pranie látkových plienok bolo ešte menej ekologickým. Veď ekologický prací prášok sa ešte rozhodne nepoužíval. Nehovoriac o čase, ktorý sa trávil praním, miesto toho, aby sa maminky venovali svojim deťom.

Dieťa nosí plienky v priemere do svojich troch rokov. Za deň ich spotrebuje zhruba osem. Pokiaľ používame klasické jednorazové plienky, vyprodukujeme až neuveriteľné množstvo nerecyklovateľného odpadu. S riešením však už prišla nejedna značka. Na trhu sú EKO a BIO plienky, ktoré sú z časti biologicky odbúrateľné a hodia sa do kompostu. Prestíž na trhu majú napríklad plienky Moltex či MonPeri. Hitom sú tiež jednorazové bambusové EKO plienky, taktiež od značky MonPeri. Predáva ich e-shop Ekomarket.sk.

Vadia vášmu dieťaťu jednorazové plienky a trpí zaparením či ekzémom? Aj v tomto dokážu byť EKO plienky nápomocné. Napríklad práve tie z bambusu. Bambus je totiž prirodzene antibakteriálny, hypoalergénny a tiež priedušný.

Perte ekologicky

S dieťaťom prírode neprispievame ani častým praním. Aj keď už neperieme plienky, naša frekvencia prania sa zvýši niekoľkonásobne. Dieťa ušpiní veľké množstvo bielizne, mnohá sa musí prať na vysokej teplote, aby sme odstránili fľaky. Prírode, ale aj dieťaťu, prospejeme používaním ekologických práškov na pranie. Sú šetrné k životnému prostrediu, aj k citlivej detskej pokožke. Vyhneme sa nepríjemnostiam s ekzémami a ochránime dieťa pred zbytočnou chémiou, Moderné EKO prášky perú výborne.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -PR články News paper

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper