- Reklama -novinky
ZAUJÍMAVOSTI6 faktov, ktoré ste nevedeli o pančuchách

6 faktov, ktoré ste nevedeli o pančuchách

Autor: Inzercia | Dátum: 23. septembra 2020 14:36

6 faktov, ktoré ste nevedeli o pančuchách
zdroj: {New Africa} / Shutterstock.com
Najnovšie
Po krvavom útoku islamistov prestávajú supermarkety na Novom Zélande predávať nože

 1. 9. 2021
  Šaman z Kapitolu vyměkl, Trumpa nechce poznať. Hrozí mu štyri roky väzenia
 2. 9. 2021
  Bavlnené nákupné tašky a ekológie? Príliš spoločného toho nemajú
 3. 9. 2021
  Americká vláda odtajní dokumenty o 11. septembri
 4. 9. 2021
  Pančuchový tovar patrí do výbavy každej ženy. My sme si pre vás pripravili 6 zaujímavých faktov o predmete, ktorý denne používame. Kto je vynašiel, na čo sa dajú použiť a ako to zariadiť, aby boli odolnejšie?
 5. Pančuchy vynašiel český vedec
  Tiež si tak rady obliekate luxusné pančuchy, ktorými si zdokonaľujete pracovný i večerný outfit? V tom prípade vedzte, že za ich vynálezom stojí slávny český vedec, ktorý vynašiel aj kontaktné šošovky. Bol ním Otto Wichterle, ktorý už v štyridsiatych rokoch minulého storočia prišiel s objavom spriadanie polyamidovej priadze. Slovenský rodák ale nechcel, aby jeho vynález padol do rúk nacistov, a preto ho ešte nejakú dobu držal v tajnosti.
 6. Životnosť pančúch zvýšite jednoduchým trikom
  Tiež by ste si želali, aby boli silonky proste a jednoducho odolnejší? Pomoct si k tomu môžete dokonca samy. A to už krátko po nákupe. Aby ste zvýšili ich odolnosť, najprv ich namočte do studenej vody a nechajte odkvapkať. Ešte vlhké je potom vložte do väčšieho mikroténového sáčku a dobre uzavrite. Vrecko vložte do mrazničky a nechajte ich tam až do druhého dňa, kedy si budete pančucháče obliekať. Nízke teploty totiž zvyšujú odolnosť ich jemné tkaniny.
 7. Samodržiace aj klasické
  Kým predchádzajúca generácia dam si pri nákupe nemohli vyberať, dnes je tomu inak. Erotické pančuchy sú dnes nielen na klasické upevnenie na podväzkový pás, ale aj samodržiace. Nosiť ich teda môžeme aj pod klasické šaty a nemusíme mať obavy, že by sa pohli z miesta. Viete pritom, že pančuchy ako kúsok bežného odevu najskôr nosili muži? Už v 12. storočí sa tento módny prve vyskytoval najmä v lepšej spoločnosti, kedy páni nosili priliehavé dlhé nohavice, ktoré im siahali až po päty. Dámy si pančuchy obľúbili až neskôr, najčastejšie si ich viazali pomocou stužky vo výške nad kolenami.
 8. Zmenší vašu veľkosť až o niekoľko centimetrov
  Chystáte sa vziať si šaty, ale nie ste spokojná s tým, ako v nich vaše telo vyzerá? Sťahovacie pančuchy sú výborným tipom, ako si rýchlo pomôcť k efektu zoštíhlenie, a to až o niekoľko centimetrov. K dostaniu sú teraz v celej škále farieb, a preto sa nemusíte obávať, že by išli pod oblečením akokoľvek vidieť. Ide o výborný tip pre chvíle, kedy sa chcete cítiť sebavedomejšie.
 9. Pančuchy skvele poslúži v domácnosti
  Máte už pančuchy, ktoré majú nejakú vadu? Rozhodne je nevyhadzujte. Existuje mnoho spôsobov, ako ich môžete následne využiť. Ľudia si ich pochvaľujú ako ideálny skladovací priestor, napríklad pre skladovanie a zavesenie cibule. V prípade úrazu slúži pančuchy ako náhradka zdravotníckeho materiálu – dokážu nahradiť pružné ovínadlo, a keď k nim pridáte vreckovku, máte razom ovínadlo s vankúšikom. Pančucha sa ďalej hodí aj ako sieťka určená pre zafixovanie obväzov – napríklad na hlave, na ruky, či na nohách. Prajete si doma skladovať drobné veci, bez toho aby sa vám rozutekali po šuplíku? Obaľte ich najskôr do silonky.
 10. Existujú aj pančuchy v spreji
  Každé z nás sa niekedy stalo, že sa nám na pančuchách vytvorilo nepríjemné oko. Väčšinou v tú najmenej vhodnú príležitosť. Ak už to nikdy nechcete zažiť, kúpte si pančuchy v spreji. Sú vyrobené z priedušného mikrofilme a obsahujú niektoré ingrediencie zvláčňujúce pokožku – napríklad kofeín alebo zelený čaj. Ich obliekanie nie je nijako zložité – nastriekate je na pokožku a rozotrite. A ako sa vyzliekajú? Pomocou mydla a vody.

Vedeli ste, že keď si v prírode svoju fľašu s pitím omotáte textíliou namočenou vo vode a následne ju upevníte pomocou pančuchy, stane sa z nej chladiacej obal? Pokiaľ si v lete zabudnete chladiacej tašku, je to skvelá vychytávka pre kempovanie. Pančuchy majú skrátka veľa využitie.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -PR články News paper

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper