Stavba nízkoenergetického domu? Siahnite po PIR paneloch

Redakce doporučuje

Bez tepelných mostov

Nízkoenergetický dom by mal okrem iných prostriedkov na zníženie spotreby energie obsahovať aj kvalitnú tepelnú izoláciu. Základom je, aby nedochádzalo ku vzniku tepelných mostov a úniku tepla z interiéru.

Jednou z možností, po ktorej pri stavbe nízkoenergetického domu môžete siahnuť, sú sendvičové panely. PIR panely tvorí jadro z polyizokyanurátovej peny s kovovým opláštením. Izolačné vlastnosti týchto panelov závisia práve od izolačného jadra a jeho hrúbky. Čím hrubšia je jeho vrstva, tým vyšší je tepelný odpor PIR panelov. Pri tomto druhu panelov je možné siahnuť po hrúbkach v rozmedzí od 40 až do 240 milimetrov. PIR panely sa plne prispôsobia požiadavkám klienta.

Od podlahy až po strop

Okrem rozmerov sú PIR panely flexibilné aj čo sa týka ich inštalácie. Použiť ich totiž môžete na steny v interiéri aj exteriéri. Svoje uplatnenie však nájdu aj pri izolácií podláh alebo pivníc, stropov a dokonca i striech. Inštalácia PIR panelov je navyše jednoduchá a rýchla. Montovať ich môžete počas celého roka a zvislo alebo vodorovne.

Tieto sendvičové panely sú ľahké a pri hrúbke 120 milimetrov ich hmotnosť dosahuje 3,6 kg/m. Okrem toho neabsorbujú vodu a sú odolné voči škodcom i plesniam. PIR panely sú samozhášavé, ohňovzdorné a bezpečnejšie ako PUR panely.

Ich použitím pri stavbe domu dokážete výrazne znížiť náklady na energie počas zimných mesiacov, ale aj počas leta. Investícia do kvalitného zateplenia je preto výhodná aj z ekonomického hľadiska. V neposlednom rade sú PIR panely aj ekologickou voľbou. Zníženie spotreby energií má totiž vplyv aj na uhlíkovú stopu vašej domácnosti a tým pádom aj na životné prostredie. Tento druh sendvičových panelov je možné aj recyklovať.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Jedinečné tipy na darčeky pre vášho blízkeho

Oslavuje váš blízky onedlho sviatok, narodeniny, meniny ale ho chcete obdarovať len tak? Neviete čo by ho mohlo potešiť...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -časopis