- Reklama -novinky
RADY a NÁVODYSlovenské kúpeľné mestá

Slovenské kúpeľné mestá

Minerálne pramene sú podzemným pokladom Slovenska, ktorý si najlepšie vychutnáte v niektorých liečebných kúpeľoch. Mnohé kúpele úspešne nadviazali na svoju slávnu históriu a dnes ponúkajú vynikajúce služby nielen pre bohatých a slávnych. Liečivá voda v kombinácii s neobmedzenými procedúrami lieči chorých, regeneruje unavených a vyzdvihuje krásu človeka. Mestá a dediny, v ktorých sa nachádzajú horúce pramene, boli vybrané pre turistický rozvoj a samy osebe sa stali destináciami. Vznikli z nich „kúpeľné mestá“.

Piešťany

Najznámejšie kúpeľné mesto na západe Slovenska s množstvom hotelov, reštaurácií a záhrad. Horúce pramene a sírne bahno patria medzi hlavné liečebné prostriedky reumatických a iných telesných neduhov, kožných problémov a nervových porúch.

Nový Smokovec

Jedinečná vysokohorská klíma Vysokých Tatier a jej blahodarný vplyv na ľudský organizmus boli jedným z hlavných dôvodov založenia kúpeľov v tomto pohorí, najmä v osade Nový Smokovec. Klimoterapia a aktívny vonkajší pohyb pacientov je hlavnou liečebnou metódou pri ochoreniach dýchacích ciest, pri poruchách látkovej výmeny, ale aj pri psychických ochoreniach.

Červený Kláštor

Kúpele v krásnom prostredí Vysokých Tatier a Pieninského národného parku nájdete v Červenom Kláštore.  V areáli nájdete oddychové i športové zóny  s možnosťou využitia voľnočasových aktivít,, wellness centrum s bazénom, ubytovanie rôzneho štandardu, ale aj  kúpeľnú reštauráciu. Areál kúpeľov i služby sú dostupné aj pre neubytovaných hostí, takže nocľah vám môžu poskytnúť penzióny Červený Kláštor, priváty alebo hotely.

Ubytovanie Červený Kláštor so sebou prináša pohľady na krásnu prírodu Vysokých Tatier. Mesto sa nachádza tiež  v  blízkosti Pieninského Národného Parku. Priamo ku kláštoru sa dostanete jednoducho, keď prejdete celú obec.

Bojnice

Bojnice sú svetoznáme kúpele v regióne hornej Nitry. História tohto mesta je spojená s miestnymi sírnymi horúcimi prameňmi. Súčasťou kúpeľov je aj jeden z najstarších a najkrajších kúpeľných parkov na Slovensku. Horúce pramene sa využívajú pri liečbe nervových porúch a porúch pohybového ústrojenstva. V roku 1959 Bojnice získali štatút kúpeľného mesta. Využíva sa deväť minerálnych prameňov s teplotou 28-52°C a k dispozícii je sedem hypertermálnych a izotermických bazénov. V súčasnosti sú ponúkané vodoliečebné procedúry, elektroliečba, akupunktúra, oxygenoterapia a pobyty v soľnej jaskyni.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -PR články News paper

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper