Materiály kobercov a ktorý si vybrať?

Redakce doporučuje

Pri výbere nového koberca do vašej domácnosti musíte zvážiť viac ako len farbu a štýl,  ktorý sa vám páči. Najprv musíte zvážiť svoj životný štýl a to, čo zvyčajne robíte v tejto miestnosti. Zvážte jeho umiestnenie, materiál, konštrukciu a údržbu. Výrobcovia kobercov zareagovali v posledných rokoch na túžbu majiteľov domov po skvelom vzhľade, hodnote a ľahkej údržbe mnohými inováciami a možnosťami.

Použité vlákna

Typ použitého vlákna určuje základný výkon a vzhľad koberca. Najväčší trend súčasnosti sú mäkké vlákna. Majitelia domov hľadajú pohodlie a koberce by mali fungovať ako vankúš pre vaše nohy. Obsah vlákniny je zvyčajne uvedený v špecifikačnom liste na zadnej strane vzorky.

Vlna

Vlna, starý otec všetkých mäkkých podlahových krytín, si zachováva svoj odkaz luxusu. Prirodzený koberec  vyrobený z tkanej konštrukcie ponúka väčšiu škálu vzorov, detailov a farieb ako tradičný všívaný koberec. Očakávajte dobrú odolnosť voči škvrnám, pokiaľ ho budete ošetrovať hneď, ako naň niečo spadne. Má tiež prirodzené vlastnosti spomaľujúce horenie.

Nylon

Nylon je v rebríčku tesne za vlnou, pokiaľ ide o výkon a pocit na nohách, ale v priemere stojí menej. Toto všestranné vlákno ponúka množstvo rôznych štýlov a konštrukcií: vlys, textúra, strapec, slučka. Ponúka  farebnú stálosť a pružnosť, vďaka čomu sa hodí takmer všade. Nylon je vhodný pre výrobu behúne kobercov.

Polypropylén

Polypropylén, predtým nazývaný olefín, je syntetický materiál farbený v roztoku, ktorý je odolný voči vode aj škvrnám, vďaka čomu je dobrou voľbou pre vnútorné ale aj vonkajšie koberce, preto sa z neho vyrábajú aj rohože. Keďže je farbený v roztoku, nevybledne, takže je vhodný do miestností, kde je veľa svetla, ale hodí sa aj do rušného vonkajšieho prostredia.

Polyester

Polyester je známy svojou mäkkou textúrou, najmä ak sa používa v luxusnom hrubom vlase. Je to dobrá voľba, pretože jeho štýlové vlastnosti sú konkurencieschopné s nylonom. Nie je však taký odolný ako nylon. Tento materiál je vhodný ako koberec do spálne.

Pri výbere kobercov si máte z čoho vyberať. Ak si stále nie ste istí, ktorý koberec je pre vás ten správny, navštívte obchod a nechajte si poradiť profesionálmi.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Legendárny arganový olej a retinol

Legendárny arganový olej bohatý na antioxidanty s účinkami proti starnutiu pleti. Zmierňuje pigmentové škvrny, zjasňuje tvár, udržiava ju hydratovanú,...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -časopis