Finančné a sociálne benefity záhradných bazénov

Redakce doporučuje

Horúce letné dni, osviežujúci nápoj v ruke a čas strávený pri vode, no neznie to úžasne? Neznie to ako parádne leto, na ktoré budete s radosťou spomínať? Ale prečo by ste na to mali iba spomínať, keď môžete takéto letá zažívať pravidelne, každý rok! Výpravy za morom do zahraničia bývajú zväčša finančne náročné a lokálne cestovania na kúpaliská a iné vodné plochy sú predsa len zase časovo náročné a netreba zabúdať, že nedoprajú človeku štipku súkromia a často krát ani oddych či skutočné vypnutie. Aká je, teda finančne a časovo nenáročná odpoveď, ktorá zároveň dokáže poskytnúť level súkromia, relaxu a súčasne ju aj môžete opakovať každé leto? No predsa záhradný bazén!

Pokiaľ sa nechcete púšťať do masívnych výkopových prác, určite vám postačí aj tradičný, nadzemný nafukovací bazén alebo bazén s konštrukciou. Ak nám ale dovolíte, chceli by sme vám poskytnúť aj iný uhoľ pohľadu na bazény a benefity, ktoré ich zaobstaranie prináša. 

Finančná stránka a bazény

Nech počítate akokoľvek, zaobstaranie bazénu vám ušetrí určite viac peňazí, ako by ste zaplatili za dovolenku alebo prípadnú návštevu kúpalísk v priebehu rokov. Nejde však iba o to, koľko peňazí vám v záhradný bazén môže ušetriť, keď nemusíte platiť letenky, ubytovanie, vstupenky do vodných parkov, na kúpaliská a podobne.

Zaujímavý je aj investičný aspekt, ktorým záhradné bazény disponujú, aspekt, ktorý sa tak často prehliada a pritom je tak kľúčový. Záhradné bazény ešte stále spadajú do istej známky luxusu, nadštandardného vybavenia, na ktoré v našich končinách len zriedka narazíte. Tradičný pozemok slovenskej rodiny sa skôr vyznačuje ovocnými stromami poprípade malou záhradkou a podobne. Všetko toto nahráva skutočnosti, že so zaobstaraním bazénu je spojené aj zvýšenie hodnoty vášho domu. Samozrejme, že záleží na tom o aký záhradný bazén sa jedná a vstupujú do toho mnohé ďalšie premenné, ale môžeme povedať, že isté rozbory odhalili až 15 % nárast v cene domu. V prípade, že by ste sa rozhodli z nejakého dôvodu váš dom predať, určite by sa tak zvýšila aj atraktivita pre potenciálnych kupcov. 

Rodinný aspekt a bazény 

Určite by bola škoda opomenúť, aké dopady môže mať taký záhradný bazén aj v tej základnej, rodinnej rovine. Pokiaľ máte ešte mladšie deti, takto im aspoň vytvoríte priestor na trávenie času pod vašim dohľadom. Priestor, kde sa môžu hrať s kamarátmi, priestor, kde sa vy môžete hrať s nimi. Pokiaľ máte staršie deti, môžete popremýšľať nad rodinnou záhradnou usadlosťou, spojenou s dobrým jedlom, vychladenými nápojmi a následným chillovaním v studenej vode pod pražiacim slnkom. 

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Legendárny arganový olej a retinol

Legendárny arganový olej bohatý na antioxidanty s účinkami proti starnutiu pleti. Zmierňuje pigmentové škvrny, zjasňuje tvár, udržiava ju hydratovanú,...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -časopis