Detská izba a spálňa podľa najnovších trendov

Redakce doporučuje

Milujeme svoje deti a chceme im dať to najlepšie, preto je veľmi dôležité, aby boli vo svojej izbe spokojné a cítili sa bezpečne. Detskú izbu môžeme zariadiť rôznym nábytkom, ktorý je nielen praktický, ale aj bezpečný. Ale aj pre nás dospelých je dôležité, aby sme mali svoju vlastnú oázu pokoja, na ktorú sa môžeme každý večer tešiť. Tu je niekoľko rád a tipov, na čo si dať pozor.

Kvalitný spánok = kvalitná posteľ

Spánok je životne dôležitý pre každého, ale pre malé deti obzvlášť. Preto je dôležité venovať mu veľkú pozornosť. Pokiaľ ide o typ postele, je len na vás, ktorú si vyberiete. Obľúbeným trendom je domčeková postel, ktorá zaujme najmä svojím dizajnom, ale zároveň príjemne zútulní interiér. Čo je však veľmi dôležité, je výber samotného matraca. Pre malé deti sa odporúčajú tvrdšie matrace, ideálne z prírodných materiálov. Je dôležité, aby matrac rešpektoval vek a hmotnosť dieťaťa, anatomický tvar jeho chrbtice, ale aj to, aby odvádzal vlhkosť a ľahko sa udržiaval. Preventívne môžete vybrať antialergické pre prikrývku a vankúš.

Pre dospelých platia rovnaké pravidlá, len matrac si každý vyberá podľa svojich preferencií, často sú k dispozícii aj párové matrace, kde majú na každej strane inú tvrdosť, takže si ich môžete kúpiť v zvýhodnenom sete a zároveň mať s partnerom alebo partnerkou inak tvrdý matrac, ktorý vám vyhovuje.

Pokiaľ ide o posteľ, z praktických dôvodov odporúčame takú s úložným priestorom, ale samotný výber je čisto na každom z nás, je to aj dizajnový kus nábytku v spálni.

Úložný priestor

Nesmieme zabudnúť na úložné prosotory, všeobecne najobľúbenejšie sú šatníkové skrine, ktoré sú dostupné v rôznych farbách, dekoroch, ale aj šírkach či výškach. Vyberajte podľa priestorových možností. Môžete si vybrať s klasickým zatváraním alebo posuvnými dverami, ktoré budú veľmi praktické z hľadiska úspory miesta. Čo tak zrkadlové dvere? Opticky sa tak zväčší priestor a vy si môžete každé ráno skontrolovať svoje oblečenie.

Vhodné doplnky

Častou témou pri deťoch je, kam umiestniť hračky. Zaobstarajte do detskej izby komodu na hračky, ktorá bude mať nielen praktický účel, ale bude aj skvelým dizajnovým kúskom. Na obľúbené knihy vyberte nástenné police, ktoré nezaberú miesto na podlahe. Na posteľ si zaobstarajte dekoratívne vankúše, ktoré zvýraznia dizajn domácej postele. A aké doplnky do spálne? Hovorí sa, že televízor do spálne nepatrí, ale mnohí ľudia bez neho nevedia spať, takže namiesto televízora môžete skúsiť pred spaním knihu, alebo ak neradi čítate, napríklad audioknihu, ktorá čiastočne nahradí spomínaný televízor. A ak máte v spálni televízor, skúste využiť televízny stolík ako dizajnový kus nábytku, na ktorý môžete položiť napríklad vonnú sviečku alebo zelené kvety, aby ste dotvorili tú oázu pokoja. V spálni môžete použiť aj okenné závesy, ktoré dokonale zútulnia interiér.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Jedinečné tipy na darčeky pre vášho blízkeho

Oslavuje váš blízky onedlho sviatok, narodeniny, meniny ale ho chcete obdarovať len tak? Neviete čo by ho mohlo potešiť...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -časopis