Nech je vás dom v bezpečí. Čo na to môžete urobiť?

Redakce doporučuje

Či už si nechávate stavať dom na kľúč, alebo ste sa rozhodli pre svojpomocnú výstavbu, už pri samotnej tvorbe projektu musíte myslieť na bezpečnostné opatrenia. Prakticky každá nehnuteľnosť je v súčasnej dobe skúšaná mnohými neznámymi hosťami, preto predchádzajte nevítaným hosťom či ďalším situáciám, a to tak, že nezabudnete na niekoľko vecí.

Bezpečnostné zámky s kvalitným mechanizmom

Pri výbere vašich dverí nezabudnite na jedno – na bezpečnostné zámky, ktoré budú dokonale pasovať ku kľučke pri dverách. Pri bezpečnostných zámkoch sledujte jedno jediné – a to mechanizmus, ktorý sa vo vnútri nachádza. Musí byť dostatočne kvalitné a odolný voči možnému napadnutiu.

V súčasnej dobe rozoznávame hneď niekoľko bezpečnostných zámkov, ktoré sa líšia práve tým, z čoho sa skladajú vo vnútri. Na samotný vzhľad zámkov sa pozerajte až naposledy, nie sú rozhodujúcim faktorom.

Kamerové systémy nielen na veľký pozemok

Väčšinou pri veľkých nehnuteľnostiach máme tendenciu inštalovať kamerové systémy, vďaka ktorým budeme mať pod dohľadom celý náš priestranný pozemok. Lenže v skutočnosti nemusíme inštalovať kamery iba do rozmerných objektov, mať pod dohľadom môžeme pokojne aj malú bytovú jednotku. Napríklad len pre náš pokoj.

V súčasnej dobe totiž môžeme mať aplikáciu napojenú na kamerový systém čiže nech už sa budeme nachádzať kdekoľvek, kedykoľvek sa môžeme pozrieť, ako to u nás vyzerá. Tento typ zabezpečenia býva využívaný hlavne v rodinách s domácimi miláčikmi.

Ploty dookola

Pri výstavbe pozemku, konkrétne pri zostavovaní projektu záhrady, nezabúdajte na ploty. Najmä ak je váš pozemok rozľahlý, ploty sú to, čo vám zaistí do istej miery súkromia. Živé ploty sú atraktívne, napriek tomu pamätajte na to, aby aj okolo nich bol vystavaný kovový drôtený plot. Tým eliminujete riziko možných nevítaných návštev, ktoré sa k vám na pozemok nedostanú tak ľahko.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Legendárny arganový olej a retinol

Legendárny arganový olej bohatý na antioxidanty s účinkami proti starnutiu pleti. Zmierňuje pigmentové škvrny, zjasňuje tvár, udržiava ju hydratovanú,...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -časopis