- Reklama -novinky
RADY a NÁVODYAko vybrať najkvalitnejšie granule pre psa

Ako vybrať najkvalitnejšie granule pre psa

Výber správneho krmiva je nesmierne dôležitý, pretože kvalitné granule pre psa dokážu skvalitniť a predĺžiť život vášho štvornohého miláčika. Typ plemena, vek i obľúbené aktivity určujú stravu, akú váš pes potrebuje. Preto veľmi pozorne čítajte etikety, aby ste mali prehľad o zložení granúl pre psa. Pozor treba dávať napríklad aj na lákavé farebné granule, ktoré hýria doslova všetkými farbami. Môžete si však byť istí, že sú chemicky farbené a pravdepodobne aj dochucované. Okrem zloženia a použitých surovín skúste overiť aj ich pôvod. Nenechajte sa oklamať lákavým obalom, kde vám výrobca sľubuje vyvážené zloženie s vysokým obsahom mäsa.

Zdroj: www.unspash.com

Ako vybrať granule pre psa

Nie je jednoduché spoznať, čo je naozaj kvalitné krmivo alebo sa len tak tvári. Ako teda vybrať granule pre psa, ktorý vám dôveruje a chcete pre neho len to najlepšie? Netreba zabúdať, že pes sa vyvinul z vlka, ktorý sa živí výhradne mäsom. Tu si môžete položiť otázku, čo by ste mali očakávať od granúl, aby pokryli výživové potreby domestikovaných psov. Najkvalitnejšie granule pre psa by mali obsahovať čo najvyšší podiel mäsa. Ak nechcete svojho psa kŕmiť doslova odpadkami zo živočíšnej výroby, neuspokojte sa s informáciou, že výrobok obsahuje “mäso a vedľajšie produkty živočíšneho pôvodu”. Na obale kvalitných granúl pre psa musí byť špecifikovaný presný druh mäsa. Na stránke Tipli sk je dostupný nejeden Alza zľavový kupón, ktorý vám umožní nakupovať výhodnejšie a ušetriť. Na Tipli sk je zároveň presný postup ako získať aj ako uplatniť zľavové kupóny Alza a prostredníctvom Tipli tak urobiť výhodný nákup na Alza sk.

Možno by ste to nepredpokladali, ale zľava na chovateľské potreby vás čaká aj na Andrea Shop. Andrea Shop zľava, ale aj Andrea Shop kupón so zľavou opäť nájdete na stránke Tipli.sk. Okrem kvalitného krmiva nájdete aj množstvo ďalšieho tovaru, napríklad toalety, pelechy, misky, vodítka, obojky, postroje a mnoho iných doplnkov. Prekvapí vás výber naozaj kvalitného krmiva pre šteniatka i dospelých psov. S výberom vám môžu výrazne pomôcť aj hodnotenia zákazníkov. Využitím Andrea Shop zľavového kupónu môžete získať aj darček k nákupu, napríklad pri kúpe veľkého balenia krmiva získate ako darček šampón pre vášho miláčika.

Kde vybrať najkvalitnejšie granule pre psa

Ak volíte granule pre psov ako kompletné krmivo, kvalitná strava je vždy alfou a omegou zdravého životného štýlu vášho psa. Na webovej stránke Alza sk nájdete v sekcii “Chovateľské potreby” viac ako 800 položiek granúl pre psov. Vyberať môžete granule pre šteňatá, dospelých psov, seniorov, aktívnych alebo kastrovaných psov a pre malé, stredné i veľké plemená. So stránkou Tipli sk zažijete nákupy, ktoré vás budú baviť. Získate odmenu pri každom nákupe zo špecializovaných obchodov a navyše aj zľavové kódy. Na svoje nákupy si vyberte overený obchod s chovateľskými potrebami, kde nájdete krmivo presne podľa potrieb vášho psa – podľa veľkosti psa, pre seniorov, diétne alebo bezobilninové. Dozviete sa, ktoré sú najpredávanejšie značky granúl a tiež ktoré značky odporúčajú veterinári.

Čo majú granule obsahovať

Na prvom mieste by vás mal zaujímať obsah mäsa v granuliach, s uvedeným druhom a stavom (čerstvé alebo múčka). Nedajte sa nalákať na zavádzajúce pojmy, ako napr. živočíšne deriváty, vedľajšie produkty a pod. Kvalitné granule pre psa by mali obsahovať aspoň 18 % živočíšnych bielkovín. Tuky v krmive by mali byť uvádzané vrátane druhu, prevažovať by mali živočíšne tuky. Dbajte na to, aby granule pre psa obsahovali len prírodné konzervanty, žiadne farbivá, dochucovadlá, soli, či chemické konzervanty. Pre správnu životosprávu psov nie je vhodná ani sója, pšenica a kukurica. Ovocie, zelenina a bylinky sú dobré na imunitu a podporu zdravia. 

Čo do granúl nepatrí

Kontroverzné zložky v najkvalitnejších granulách pre psa nemajú čo hľadať. Nepatria tam, pretože poškodzujú zdravie vášho štvornohého domáceho miláčika. Dajte stopku umelým konzervantom, pretože jediné vhodné sú prírodné konzervanty – tokoferoly, výťažky z rozmarínu alebo rozmarínový olej. Kvalitné granule pre psa nemusia mať úplne jednotnú farbu, ak je farba v úplne v rovnakom odtieni alebo naopak, granule sú farebne odlíšené, určite za tým hľadajte chémiu. Anorganické minerály (sírany, chloridy, oxidy a pod.) tiež nevyhovujú zažívaniu psa. Ich nadbytočné množstvo v potrave časom vedie k vzniku močových, obličkových alebo žlčových kameňov, k upchávaniu ciev a k usadzovaniu škodlivín na rôznych miestach v tele psa. Vhodným zdrojom minerálov je zelenina a bylinky. 

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -PR články News paper

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper