- Reklama -novinky
RADY a NÁVODYČo si ľudia ako prvé všímajú na vašej webstránke?

Čo si ľudia ako prvé všímajú na vašej webstránke?

Správny webový design je dnes nevyhnutnosťou, ak chcete uspieť vo svete online marketingu. Na čo si teda dávať pri webe pozor?

Vytvorili ste si vlastnú internetovú stránku? Ak sa o to postará SEO agentúra, nebude pozerať len na to, čo sa páči vám, ale ako zareagujú užívatelia. Medzi najdôležitejšie SEO služby tak nepatrí len SEO optimalizácia ale aj iné nástroje, ktoré dokážu prilákať alebo udržať potencionálnych zákazníkov na vašom webe.

Len nie žiadne bludisko

Veľmi dôležitou je dostatočná navigácia. Tá by mala byť na vašom webe čo najjednoduchšia. Užívateľovi musí poskytnúť približne to, čo očakáva. Dbajte na jasný názov webu, podstránok či článkov. Ľudia sa snažia pri ich tvorbe byť vtipní a čo najviac originálni, čo môže mať za následok zmätočné reakcie a nepochopenie vášho konceptu. To platí aj o predstavení vašej práce či služieb. Vášmu potencionálnemu zákazníkovi sa určite nebude chcieť dlhšie študovať váš web pre pochopenie toho, čo mu vlastne viete ponúknuť. Pri návšteve internetovej stránky by to už mal aspoň tušiť už po prečítaní jej názvu, prípadne im to viditeľne predstavte hneď na úvod. Ak nezíska jasnú predstavu okamžite, web pravdepodobne opustí. V tomto smere pomáha aj predstavenie vášho príbehu. Buďte ľudský, otvorený a úprimný.

Blogy sú stále dôležité

Už roky počúvame o dôležitosti tvorby blogov. Aj v roku 2023 ide o výborný spôsob, ako informovať užívateľa o vašej spoločnosti či službách. Zdieľajte s nimi novinky, predstavte najnovšie udalosti a čosi ľudí aj naučte. To sa však nezaobíde bez aktualizovania textov a ich pravidelnej tvorbe. Ak užívateľ uvidí pri vašom poslednom blogu dátum starší napríklad ako rok, môže mu to navodiť dojem, že vaša spoločnosť nenapreduje. Ak na to nemáte čas a neviete ich publikovať pravidelne, zverte obsahový marketing do rúk profesionálom alebo sa radšej do nich ani nepúšťajte.

Kvalita nadovšetko

Ak sa už pustíte do online marketingu, nerobte to „na kolene“ resp. na 50%. V prípade nedostatku skúseností či času si nechajte poradiť odborníkmi. Kvalita je totiž nevyhnutná v rámci viacerých elementov. Ide napríklad o kvalitu popisu produktov alebo služieb. V online svete si ich ľudia nemôžu vlastnoručne vyskúšať, preto im ich musíte „predať“ trochu inak. Poskytnite im čo najviac informácií, ktoré však musia byť relevantné.

Mnoho ľudí podceňuje aj kvalitu fotografií či videí. Tie vám môžu posunúť web čo sa týka atraktívnosti do úplne nepoznaných dimenzií. No je pravda, že chyby sa tu neodpúšťajú a celý web vám môžu aj rozbiť. Investujte do ich kvality, neoplatí sa na nich šetriť. Ľudia v dnešnej dobe získajú pomocou obrázkov oveľa viac informácií ako z prázdnych a ťažko overených fráz. Ak ste už teda vyriešili predstavenie seba či vášho sortimentu a služieb, dbajte aj na uvedenie jasnej cenovej ponuky. Zákazník musí vedieť, koľko ho čo bude stáť. Ceny si pripravte vopred a uverejnite ich aj na vašom webe.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -PR články News paper

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper