- Reklama -novinky
RADY a NÁVODYNová práca? Toto možno podceňujete radí portál abecedaprace.sk

Nová práca? Toto možno podceňujete radí portál abecedaprace.sk

Po nástupe do novej práce človek často začne nad množstvom vecí premýšľať, a často až veľa. Niekedy sa tak stane, že si vymyslia problém alebo komplikáciu na mieste, kde predtým vôbec žiadna nebola. Ako už to tak ale býva, náš mozog sa zameria na niekoľko konkrétnych detailov a zvyšok mu začne unikať. Je preto veľká pravdepodobnosť, že zatiaľ čo sa v novej práci trápite nad niektorými vecami úplne zbytočne, je niekoľko oblastí, ktorým by ste mali venovať väčšiu pozornosť. Ktoré sú to?

Čo je vhodné pre vás aj váš tím

Pokiaľ sa nejedná o vašu prvú prácu vôbec, je pochopiteľné, že máte tendenciu robiť veci tak, ako vo svojej predošlej práci. Než ale budete pokračovať vo všetkých svojich predošlých pracovných návykoch, zamyslite sa nad nimi. Ktoré z nich sú pre vašu novú pracovnú pozíciu vlastne vhodné? Nezameriavajte sa na to, ako by ostatní mali prispôsobiť svoju pracovnú morálku, skôr sa snažte pochopiť, ako sú vaši noví kolegovia zvyknutí pracovať a skúste sa prispôsobiť vy im. Snažte sa zistiť, kedy by bolo vhodné, aby ste boli v práci na zastihnutie a prispôsobte tomu svoj pracovný rozvrh. Je pravdepodobné, že v priebehu času budete môcť neskôr svoj denný rozvrh ešte upraviť, v začiatkoch sa ale rozhodne oplatí byť v práci vtedy, keď sú tam aj ostatní.

Akú úlohu chcete v danej firme zastávať?

Nová práca vám prináša jedinečnú možnosť začať s čistým štítom. Prvý dojem môžete urobiť iba raz. A aj keď sa neskôr môže zmeniť, ako vás ostatní vidia, je to vždy ťažšie ako v začiatkoch. Preto sa zamyslite nad tým, ako by ste svojimi kolegami chceli byť vnímaní. Chcete byť kolega, ktorý je ku všetkým láskavý a nápomocný? Alebo by ste túžili po vedúcej pozícii v tíme? Možno viete od každého niečo a chceli by ste mať povesť zručného človeka, ktorý si poradí s čímkoľvek. Alebo by ste sa radšej stali špecialistom na jednu konkrétnu oblasť. Aj keď ste v práci zatiaľ noví, nič vám nebráni sa prezentovať a zameriavať na to, čomu by ste sa chceli venovať najviac. Len ostatným ukážte, v čom ste schopní a čo všetko dokážete. Ponuky inzercia práce zadarmo nájdete na online pracovnom portáli Abecedaprace.sk. Vyskúšajte jednoduchý nábor nových zamestnancov od 59 euro/mesačne.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -PR články News paper

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper