- Reklama -novinky
RADY a NÁVODYBezpečnosť vášho bytu nepodceňujte

Bezpečnosť vášho bytu nepodceňujte

Ako ste na tom s bezpečnosťou svojho bytu? Robíte všetko preto, aby ste zlodejom znepríjemnili život? Pozrite sa na základné prvky, ktoré by vaša domácnosť mala mať.

Bezpečnosť pri vstupe

Vstup do nášho obydlia je základom, na ktorý by ste mali zamerať svoju pozornosť. Našťastie už väčšina ľudí vie, že vložky do dverí tvoria dôležitú súčasť každých vchodových dverí. Bezpečnostné vložky si tak ľudia nechávajú namontovať nielen do vchodových dverí, ale aj do postranného vstupu do domu, prípadne do pivničnej kóje. Prekonať tento zámok je pre zlodeja oveľa zložitejšie, radšej si to rozmyslia a poobzerajú sa po jednoduchšej koristi.

A čo vaše okná?

Veľa ľudí stále nevie, že pri bežnej ventilácii plastových okien ľahko vystavujú svoj byt nechcenej návšteve. Nie je pritom nutné, aby ste si na okná inštalovali špeciálne zámky a vložky. Aj keď to riešením je, niekedy postačí, keď nebudete nechávať ventiláciu otvorenú v čase, keď nie ste vo vašom byte prítomní. Rovnako tak nočné vetranie v nižších poschodiach sa neodporúča, iba ak by ste si na okná inštalovali ony spomínané prídavné zámky.

Keď nie ste doma

Samostatnú kapitolu potom tvoria situácie, kedy z bytu na nejakú dobu odchádzate. Obzvlášť v dobe letných dovoleniek si každý z nás praje opustiť svoj stereotyp a vydať sa načerpať sily. O svojich úmysloch by ste ale rozhodne nemali informovať širokú verejnosť, už vôbec nie sociálne siete. Práve v čase vašej neprítomnosti totiž hrozí najväčšie nebezpečenstvo. Môžete požiadať suseda, aby vám pravidelne kontroloval poštu, aby bola vaša poštová schránka stále prázdna.

Kamera zaistí pohodu a pokoj

Pre ochranu svojho bytu si tiež môžete zaobstarať kameru. Tá zaznamená pohyb v okolí vstupu do vášho bydliska a bude vás informovať o prípadnom narušení bezpečnosti. Zavolať tak na pomoc polícii, prípadne zlodeja vyrušiť pomocou hovoru na interkomu, je často veľmi dobré riešenie.

Bezpečnosť bytu nikdy nepodceňujte.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -PR články News paper

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper