Trendy materiálov podláh roka 2022

Redakce doporučuje

Podlahové systémy sa neustále vyvíjajú, aby spĺňali nové a nové požiadavky a prispôsobovali sa rôznym potrebám trhu. Od prírodných materiálov, rustikálnych textúr a udržateľných materiálov, ponúkajú nové trendy podláh niekoľko zaujímavých zmien, ktoré budú mať veľký vplyv na zariaďovanie domácností.

Laminátové či vinylové podlahy?

Laminátové podlahy sú stále obľúbenými či v komerčných priestoroch alebo domácnostiach a nezdá sa, že by sa to zmenilo v roku 2022. V tomto roku očakávame, že budú štýlové a najžiadanejšie laminátové podlahy so širokými doskami. Podlahy so širokými doskami  opticky otvárajú priestor, preto sa perfektne hodia do miestností, ktoré chceme zväčšiť. Pre tých, ktorí budú hľadať najmä funkčnosť, budú asi tou správnou voľbou vinylové podlahy. Trh s vinylovými podlahami postupne preberá laminátový boom z minulosti a niet sa čomu diviť. Vlastnosti vinylu sú oproti laminátu veľkorysejšie. Je vodotesný a odolnejší. Navyše je vinyl cenovo dostupnou alternatívou aj k tradičným dreveným podlahám.

Prednosťami dnešných vinylových podláh sú široké dizajnové možnosti, ktoré budú aj tento rok IN. Pôjde opäť o dizajny, ktoré sa približujú skutočnej drevenej podlahe.  Keďže je vinyl príjemný, cenovo dostupný a štýlový materiál s obrovskými možnosťami využitia, môžeme očakávať, že tento trend bude pokračovať ešte mnohé roky.

Najnovším trendom sú hybridné podlahy

Tak, ako napredujú technológie, napreduje aj priemysel s podlahovými systémami. Hybridné dosky sú toho výsledkom a prinášajú to najlepšie z oboch svetov. Hybridné podlahy prinášajú kombináciu laminátovej a vinylovej podlahy. Kombinujú ich najlepšie vlastnosti a vytvárajú tak tuhú plávajúcu podlahu, ktorú je možné inštalovať v celom dome. Hybridné podlahy sú vyrobené z viacerých vrstiev materiálov, zlisovaných k sebe, čím vytvárajú extrémne odolnú podlahu.

Aj milovníci skutočného dreva si prídu na svoje

Pre majiteľov domov, ktorí chcú luxusný vzhľad a prírodný materiál, zostanú preferovanými materiálmi bambusové podlahy a tradičné tvrdé drevo. Autentický vzhľadu a kvalitné materiály sú dôvod, prečo tieto podlahy zostávajú stále nesmierne obľúbené. Už niekoľko rokov opakujúcim sa trendom, ktorý je stále na vzostupe, sú bambusové podlahy s pevným jadrom. Bambusová podlaha s pevným jadrom je vyrobená z obnoviteľnej trávy a môže byť dvakrát pevnejšia ako dubová podlaha. Bambus predstavuje úžasný obnoviteľný zdroj, šetrný k životnému prostrediu. Častokrát pri pohľade na bambusové podlahy a drevené podlahy vedľa seba, je náročné vidieť rozdiel. Oba tieto typy môžu mať podobné farby, veľkosti dosiek a vizuálne prvky.

Pre ktorý typ podlahy sa tento rok rozhodnete vy? Stavíte na klasiku alebo vyskúšate novinky ako sú hybridné podlahy či bambusové podlahy?

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Jedinečné tipy na darčeky pre vášho blízkeho

Oslavuje váš blízky onedlho sviatok, narodeniny, meniny ale ho chcete obdarovať len tak? Neviete čo by ho mohlo potešiť...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -časopis