- Reklama -novinky
RADY a NÁVODYSúboj AdGuard VPN s VPN.AC: Čo vybrať?

Súboj AdGuard VPN s VPN.AC: Čo vybrať?

Ktorá VPN ponúka viac, Adguard VPN, alebo sa skôr oplatí Avast SecureLine VPN? Dôkladne sme zmerali parametre oboch služieb, sčítali body a výsledok je 8,4/10 : 6,4/10.

Rýchlosť AdGuard VPN vs Avast SecureLine VPN, kto je rýchlejší?

Hodnota rýchlosti sťahovania a nahrávania dát patrí medzi najdôležitejšie parametre, platí to aj o Adguard VPN a Avast SecureLine.

Priemerná rýchlosť prvej menovanej bola 91 Mb/s, pri druhej 106 Mb/s. AdGuard VPN tak je o 15 Mb/s pomalší v porovnaní s Avast VPN.

Priemerný upload u AdGuard VPN test nameral 94 Mb/s. Avast sme namerali upload 59 Mb/s, a teda je o 35 Mb/s pomalší.

Posledným rýchlostným parametrom bola odozva, pri prvej VPN sme namerali 7 ms. U Avast SecureLine VPN skript nameral 24 ms. Pri rýchlosti odozvy je menšia hodnota výhodnejšia, takže AdGuard VPN sa ukázala o 17 ms lepšie.

Výsledok AdGuard VPN – Avast SecureLine je 10/10 : 7/10.

Podarí sa Adguard VPN prehrávať seriály z Netflixu?

Vysoká rýchlosť je pre odblokovanie zahraničného Netflixu dôležitá, AdGuard túto funkciu zvládne. Na odblokovanie stačí pri väčšine služieb VPN spustiť a vybrať krajinu, Avast SecureLine VPN cudzojazyčný Netflix odomknúť má.

Vďaka VPN je možné sledovať aj blokované YouTube videá, pričom Avast SecureLine VPN takú funkciu má. Druhá z porovnávaných VPN funkciu odblokovania YouTube obsahuje.

Ďalšími dôležitými funkciami VPN je multi-hop pripojenie, ochrana DNS a blokovanie malware. Napríklad AdGuard má ochranu pred DNS únikmi a Avast SecureLine VPN napr. zahŕňa whitelist.

Skóre v sekcii funkcie tak je 10/10 ku 5/10.

Ako sa darí Adguard VPN v šírke ponuky krajín?

Nízka rýchlosť VPN môže byť spôsobená nízkym počtom serverov, Adguard VPN udáva 50 serverov. V zozname Avast SecureLine VPN sa uvádza 117 serverov. Prvá z dvojice tak udáva o 67 menej .

Podobne dôležitý je počet krajín, u Avast SecureLine VPN dosiahol počet 21. Druhá VPN má 42, čiže o 8 viac. V tomto porovnaní tak víťazí.

Dôležitý je aj počet zariadení, ktoré môžu VPN súčasne používať a ktorých AdGuard zvláda 5. Avast SecureLine v jeden moment pripojí 10 zariadenia. Ďalšie parametre si prečítajte v článku najlepšie VPN zadarmo.

Aké platformy zvláda AdGuard a ktoré zvláda Avast SecureLine?

Možno najdôležitejším parametrom pri výbere VPN je ponuka podporovaných zariadení, AdGuard zvládne Android OS a zabezpečí operačný systém iOS. Avast VPN iPhone iOS pokrýva, zariadenie so systémom Android zvládne kryť.

Prevádzka VPN sa riadi zákonmi krajiny, kde má spoločnosť sídlo, čo platí aj o zdieľaní informácií o prevádzke so štátnymi orgánmi. AdGuard bola založená na Cypre. Druhá porovnávaná VPN má pôvod v Česku.

Služba AdGuard nebola lokalizovaná v slovenskom jazyku, Avast SecureLine slovensky lokalizovaná nie je.

V hodnotení ponúkaných platforiem dosiahla Adguard VPN výsledku 8/10, Avast SecureLine VPN si nesie hodnotenie 9/10.

Porovnanie ceny AdGuard a Avast SecureLine VPN

Avast SecureLine si možno zaobstarať už od 2,85 € mesačne, predplatiť druhú z VPN si môžete už od 2,41 € mesačne. Výsledné hodnotenie za pomer cena/funkcia je 6/10 pre prvú a 3z 10 pre porovnávanú VPN službu.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -PR články News paper

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper