Aj v kuchyni majú svoje miesto doplnky

Redakce doporučuje

Kuchyňa je miesto, kde sa sústredí značná časť rodinného života. Už dávno neslúži len na prípravu jedla. Ak vám to veľkosť tejto miestnosti dovolí organizujete tu väčšie rodinné posedenia ale dáte si tu aj kávu s kamarátkou či dobrý zákusok s najbližšou rodinou. Aj keď je dôležité aby bola kuchyňa zariadená hlavne prakticky mala by pôsobiť útulne a príjemne a práve v tom vám pomôžu rôzne kuchynské doplnky.

Doplnky v kuchyni

Ak chcete kuchyňu zariadiť v konkrétnom štýle pomôžu vám v tom rôzne doplnky. Pokiaľ si myslíte, že v kuchyni na ne nie je miesto mýlite sa. Ozdobná keramika v poličkách, dizajnové solničky a koreničky, závesy alebo záclony, obrús na stole alebo sedáky na stoličkách. Tým všetkým môžete štýl kuchyne výrazne ovplyvniť alebo doladiť.

Štýl kuchyne

Samozrejme že dôraz na štýl klaďte aj pri výbere vybavenia kuchyne. Pákové drezové batérie sa hodia do moderného alebo minimalistického štýlu. Pokiaľ ale chcete kuchyňu zariadiť vo vintage alebo retro štýle vyberte si radšej kohútikové drezové batérie.

Biela, ružová, bledofialová alebo sivá kuchynská linka sú vhodné pre provensálsky štýl. Ak sa rozhodnete siahnuť po drevenej linke môžete mať kuchyňu vo vidieckom štýle. Vybrať si najvhodnejší štýl nie je problém ak si práve kuchyňu zariaďujete. Horšie to je ak štýl chcete zmeniť.

Ak neplánujete vymeniť zariadenie môžete zmeniť štýl inak. Zmeňte farbu stien, vymeňte záclony a závesy. Dodáte tak tejto miestnosti svieži nádych. Ďalšie kuchynské doplnky zlaďte tak aby dotvárali celkový štýl kuchyne. Dečky a porcelán s fialovými kvetmi levandule sú základom pre provensálsky štýl.

Industriálny štýl zas získate ak siahnete po drezoch v kovovej farbe, závesy vymeníte za žalúzie a vyberiete si tapetu na stenu, ktorá vyzerá ako kameň alebo tehly. V tomto prípade ale nepoužívajte žiadne dečky, obrusy či záclony, ktoré tento štýl úplne pokazia.

Neobávajte sa štýlových kuchýň. Aj táto miestnosť si zaslúži vašu pozornosť a mala by celkovo dotvárať charakter celého bytu alebo domu.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Legendárny arganový olej a retinol

Legendárny arganový olej bohatý na antioxidanty s účinkami proti starnutiu pleti. Zmierňuje pigmentové škvrny, zjasňuje tvár, udržiava ju hydratovanú,...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -časopis