Nízkoenergetické bývanie pre mladú rodinu

Redakce doporučuje

Autor: Inzercia | Dátum: 29. august 2013 20:10 1/1 nových

Nízkoenergetické bývanie pre mladú rodinu
Nízkoenergetické bývanie pre mladú rodinu | zdroj: Crestyl
Najnovšie
Bavlnené nákupné tašky a ekológie? Príliš spoločného toho nemajú

 1. 9. 2021
  Americká vláda odtajní dokumenty o 11. septembri
 2. 9. 2021
  Dohodnuté: Hokejisti z NHL sa vracajú na olympijské hry
 3. 9. 2021
  Hľadať podporu medzi voličmi môže byť smrteľné … a zbytočné
 4. 9. 2021
  Bývanie pre mladé rodiny je veľmi špecifické. Mladí nebývajú nároční na priestor, pretože majú stále živo v pamäti študentské roky, spolubývanie na koľajniciach a študentských bytoch a vedia, že spokojní môžu byť aj na malom priestore.

Akonáhle ale prídu deti, chcú pre nich samozrejme to najlepšie – čisté prostredie, a dostatok priestoru pre hranie a zdravý rozvoj. Vzdelaní mladí ľudia tiež často chcú zodpovedne pristupovať k svojmu okoliu a životnému prostrediu s ohľadom na trvalo udržateľný rozvoj. Ako toto všetko skĺbiť pri hľadaní ideálneho bývania pre mladú rodinu?

Ako možné riešenie sa ponúka menšie nízkoenergetická drevostavba so záhradou postavená v peknom čistom prostredí v dobrej dojazdovej vzdialenosti od väčšieho mesta. Že to znie ako rozprávka? Ale nie, naozaj sa tak už niekde býva.

Staviame a bývame ekologicky

Spoločnosť Ecomodula, ktorá vyvíja, vyrába a realizuje ekologické drevostavby, sa zapája aj do developerských projektov. V ich rámci potom stavia moderné rodinné domy na atraktívnych pozemkoch v žiadaných lokalitách. Tieto stavby sú ekologické hneď z niekoľkých uhlov pohľadu:

 1. drevo používané na stavbu domu zaťažuje životné prostredie najmenej zo všetkých stavebných materiálov
 2. materiály použité na stavbe sú šetrné k životnému prostrediu
 3. výrazná úspora energií na vykurovanie domu šetrí neobnoviteľné zdroje energie

Rodina rastie, dom sa mení

pauza
prehrať zvuk
Reklama: 0:15
Načítaných: 0% Stav: 0%

Celá obrazovka
Ecomodula stavia aj vo Vysokom Újezd ​​v okrese Praha-západ ako partner developera Crestyl. Jedna z ponúkaných drevostavieb má priamo ideálne parametre pre mladú rodinu. Prízemie domčeku má 66 m² a nájdete v ňom priestranná obývacia izba s kuchynským kútom, spálňu, kúpeľňu, toaletu a pri vchode navyše praktické zádverie. Vlastne sa jedná o priestranný byt 2 + kk, ktorý by rodine s jedným potomkom do určitého veku pohodlne stačil.

V druhom poschodí domčeka je ale ďalší veľkorysý obytný priestor o 53 m², ktorý čaká na to, ako sa bude rodina rozrastať. Plocha sa dá rozdeliť až na 4 ďalšie izby, alebo 3 priestrannejšie a navyše šatňu. Tiež ponúka priestor pre ďalšie kúpeľňu, ktorá sa bude veľké rodine určite hodiť.

Vonku pri dome je potom garáž a prístrešok pre ďalšie auto, 2 terasy, príjazdová cesta, skrátka všetko dôležité pre spokojný život. Záhrada na pozemku o rozlohe 1126 m² je dosť priestranná pre detské hry, domácich miláčikov i pestovateľské pokusy domácich.

Obľuba nízkoenergetických drevostavieb v posledných rokoch stále rastie. Dôvody pre niekoho môžu byť aj čisto ekonomické. Stačí si spočítať, koľko by sme ušetrili ročne na energiách za vykurovanie v porovnaní s iným typom domu.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Legendárny arganový olej a retinol

Legendárny arganový olej bohatý na antioxidanty s účinkami proti starnutiu pleti. Zmierňuje pigmentové škvrny, zjasňuje tvár, udržiava ju hydratovanú,...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -časopis