- Reklama -novinky
PRE ŽENYNepodceňujte hydratáciu pleti

Nepodceňujte hydratáciu pleti

Hydratácia je pre udržanie zdravej, pružnej a mladej pokožky veľmi dôležitá. Udržať pokožku dostatočne zvlhčenú nemusí byť problém, ak viete čo robiť a akú kozmetiku používať. Zamerať by ste sa mali hlavne na zloženie kozmetických produktov.

Prečo pleť hydratovať?

Pleť by ste sa mali snažiť udržať hydratovanú čo najdlhšie. Vyhnete sa tak mnohým problémom, ktoré môžu mať základ práve v nedostatočnej vlhkosti pokožky.

  • Starnutie – dehydratovaná pokožka stráca svoju pevnosť a pružnosť. Začína ovísať a objavujú sa prvé vrásky. Vrásky sa začínajú vytvárať práve v oblasti okolo očí. Dôvod je jednoduchý. Práve tu je koža najtenšia a práve tu sa nedostatok vlhkosti začne prejavovať ako prvý.
  • Akné – časť ľudí s mastnou pokožkou používa nevhodnú kozmetiku. V snahe zbaviť sa mastnoty siahajú po produktoch, ktoré pleť vysušujú (obsahujú alkohol). Keď je pleť vysušená začne automaticky zvyšovať tvorbu kožného mazu, ktorý v kombinácii s baktériami a odumretými kožnými bunkami upcháva póry. Na pleti sa tak začnú vytvárať čierne alebo biele bodky. V horšom prípade vás môže potrápiť aj podkožné akné, ktorého liečbu je dobré zveriť do rúk lekárov.
  • Suchá a citlivá pleť – dehydratovaná pokožka je suchá a citlivá, Je náchylnejšia na rôzne podráždenia, zápaly a tvorbu ekzémov.

Ako hydratovať pleť

Existuje množstvo kozmetických produktov, ktoré pleť hydratujú. Vybrať si spomedzi nich môže byť niekedy dosť náročné. Čo by mala dobrá hydratačná kozmetika obsahovať?

  • Kyselina hyalurónová – najznámejšia a aj najlepšia hydratačná zložka. Mladý organizmus si ju vyrába v dostatočnom množstve. Vekom ale jej produkcia klesá a jej nedostatok sa ako prvé prejaví na pokožke. Vyberte si kozmetiku, ktorá obsahuje viac veľkostí molekúl kyseliny hyalurónovej. Menšie molekuly preniknú hlbšie do pokožky a tie väčšie sa postarajú o hydratáciu vrchnej vrstvy kože. Dobrou hydratačnou zložkou sú aj morské riasy, kaviár alebo glycerín. Hydratačný krém na aknóznu pleť by mal určite obsahovať aspoň jednu z týchto zložiek.
  • Okluzíva – okluzíva sú látky, ktoré zabraňujú odparovaniu vody z povrchu pokožky. Vďaka nim je pokožka dlhšie hydratovaná. Medzi okluzíva patria látky ako skvalán, včelí vosk, lanolín alebo rôzne maslá (hlavne kakaové a bambucké). Kozmetika s okluzívami je vhodná hlavne pre ľudí, ktorých trápia vrásky, ochabnutá pleť alebo sa zdržujú počas dňa v suchom prostredí, ktoré vysúša ich pleť.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -PR články News paper

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper