- Reklama -novinky
ZAUJÍMAVOSTIŠnorchlovanie v Makadi Bay: spoznajte pestrofarebný podmorský život

Šnorchlovanie v Makadi Bay: spoznajte pestrofarebný podmorský život

Autor: Inzercia | Dátum: 8. apríl 2021 17:09

Šnorchlovanie v Makadi Bay: spoznajte pestrofarebný podmorský život
zdroj: Tlačová správa
Najnovšie
Po krvavom útoku islamistov prestávajú supermarkety na Novom Zélande predávať nože

 1. 9. 2021
  Šaman z Kapitolu vyměkl, Trumpa nechce poznať. Hrozí mu štyri roky väzenia
 2. 9. 2021
  Bavlnené nákupné tašky a ekológie? Príliš spoločného toho nemajú
 3. 9. 2021
  Americká vláda odtajní dokumenty o 11. septembri
 4. 9. 2021
  Niekto jazdí na dovolenku do Egypta za teplom, niekto obdivovať pyramídy a iní zase preskúmavať život pod hladinou. V Makadi Bay sa vám s trochou šťastia podarí skĺbiť všetko dohromady.

Makadi Bay nájdete asi 30 kilometrov južne od Hurghady. V rámci tejto oblasti ide rozhodne o najlepšie miesto na šnorchlovanie, najmä v južnej časti. Kým bezprostredné okolie Hurghady oplýva hlavne piesočnými plážami s ľahkým vstupom do vody, na juhu Makadi Bay nájdete aj parádny koralové útesy. Miesto je preto ideálny pre tých, čo chcú skombinovať klasickú dovolenku na pláži s poznávaním podmorského života.

Aj ak vás potápanie nikdy nelákalo, práve tu mu možno prídete na chuť. Skvelé podmienky sú tu celoročne a obdivovať môžete pestrofarebné rybky, malé morské koníky a krevetky, ale aj korytnačky, trnuchy a ďalšie pozoruhodné živočíchy. Ak skrátka so šnorchlovaním ešte len začínate, tu je skvelá možnosť. Pamätajte ale na prírodu a správajte sa ako tichý pozorovateľ, koraly v žiadnom prípade neulamujte, rybky nechytajte. V okolí útesu môžete využiť služby potápačských škôl, niektoré z nich disponujú dokonca česky hovoriacim inštruktorom. Ak si navyše chcete zaznamenať hodnoty svojho fyzického výkonu pri potápaní, môžete si zaobstarať športové hodinky, ktoré sú vodeodolné a na tieto aktivity priamo stvorené.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -PR články News paper

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper