- Reklama -novinky
PRE ŽENYKáva a jej miesto v kozmetike. Na čo všetko ju môžeme využiť?

Káva a jej miesto v kozmetike. Na čo všetko ju môžeme využiť?

Káva je neodmysliteľnou súčasťou nášho života a deň mnohých z nás začína šálkou kávy. Tento “zázračný” nápoj dokáže zvýšiť energiu i metabolizmus a je vedecky dokázané, že keď sa konzumuje s mierou, podporuje aj naše zdravie. Kávové zrná sa používajú na ochutenie rôznych jedál a nápojov. Káva obsahuje veľké množstvo kofeínu, ktorý má na ľudský organizmus povzbudzujúci účinok. Milovníci kávy tak majú určite viacero dôvodov na radosť a to možno ešte netušia, aké ďalšie výhody prináša našej pokožke a vlasom. 

Zdroj: www.pixabay.com

Prírodná a bio kozmetika

Prírodná kozmetika a bio kozmetika sú ideálne pre zdravý životný štýl. Viete, čo je to vlastne bioprodukt? Je to surovina alebo produkt rastlinného, no aj živočíšneho pôvodu, získaný v ekologickom poľnohospodárstve. V takomto poľnohospodárstve sa ohľaduplne zaobchádza so zvieratami, s pôdou, rastlinami, jednoducho s celou prírodou. V bio kozmetike nie sú použité žiadne umelé farbivá, syntetické, konzervačné látky, arómy ani anorganické prísady. Prírodná kozmetika je vyrobená z prírodného rastlinného, živočíšneho alebo minerálneho materiálu, získaného stanovenými šetrnými postupmi. Bio kozmetika a prírodná kozmetika nie je vždy to isté. Hlavný rozdiel spočíva v povinnosti výrobcov bio kozmetiky preukázať certifikačnému orgánu, že použité suroviny pochádzajú z ekologického poľnohospodárstva. 

Káva v akcii

Stačí si aspoň raz do týždňa prelistovať aktuálne letáky obchodov a káva v akcii, či už mletá alebo zrnková či instantná vám neunikne. Najnovšie zľavy a akcie na kávu u vašich obľúbených predajcov sú vám nadosah aj vďaka čoraz vyhľadávanejšiemu zľavovému portálu Kaufino. Či si prelistujete Kaufland leták alebo leták Billa, určite natrafíte minimálne na jednu akciu, týkajúcu sa zvýhodnenej ceny za kávu. Aktuálny Kaufland leták v online podobe, ale i Billa leták online vychádzajú pravidelne v týždňových intervaloch.

Kde výhodne nakúpite

Ak vás do Kauflandu alebo do Billy priláka káva, určite nájdete cenovú bombu na tovar z tejto kategórie. V letáku Billa i v Kaufland letáku môžete nájsť kávu zrnkovú, mletú alebo instantnú, či dokonca bezkofeínovú. Billa online leták je veľmi prehľadný a nájdete v ňom kvalitu za nízku cenu. Kaufland online leták s platnosťou od štvrtka nájdete na Kaufino vždy aktuálny, ale aj Kaufland leták online na budúci týždeň. Tak si jednoducho a rýchlo môžete urobiť prehľad o tom, na aké zľavy sa zamerať. 

Účinky kávy

Káva je zdrojom živín a antioxidantov, ktoré môžu byť prospešné pre pokožku tela, ale aj pre pokožku hlavy a samotné vlasy. Posilňuje totiž jej prirodzenú obranyschopnosť. Kyselina kávová môže zvýšiť hladinu kolagénu, a tak znížiť predčasné starnutie buniek. Táto kyselina má aj antimikrobiálne vlastnosti, čo znamená, že pomáha chrániť pokožku pred baktériami. Káva môže byť prospešná aj ľuďom s opuchnutými očami. Kofeín totiž stimuluje prietok krvi a rozširuje krvné cievy, čo pomáha pokožke prirodzene sa napnúť. Káva tiež môže pomôcť znížiť výskyt celulitídy na pokožke tým, že pomáha odbúrať podkožný tuk  a tiež účinne bojuje proti akné. Káva má skutočne výrazné zdravotné účinky v kozmetike, ktoré platia aj pre kávový odpad, teda kávovú usadeninu.

Kávový peeling

Kávová usadenina je skvelým exfoliantom. Nerozpúšťa sa vo vode a skvelo pomáha pri odstraňovaní odumretých kožných buniek. Kávový peeling zaručuje pri dôslednom používaní hladšiu a jemnejšiu pokožku, ktorá odoláva vzniku vyrážok. Kávové exfoliačné zmesi navyše očarujúco voňajú. Teplá, príjemná vôňa čerstvo pražených kávových zŕn vás tak môže sprevádzať na vašej ceste k zdravej a krásnej pokožke. Pokožku vyživí, hydratuje a zbaví nedokonalostí. Kávové peelingy sú svojim zložením zväčša vhodné pre všetky typy pleti. Kávový peeling je vhodný na pokožku tváre i celého tela. 

Rýchly a jednoduchý recept na kávový peeling

Tento domáci kávový telový peeling exfoliuje pokožku, pomáha znižovať prejavy celulitídy a vďaka kokosovému oleju pokožku aj hydratuje. 

Ingrediencie:

  • čerstvo mletá káva
  • trstinový cukor
  • mletá škorica
  • vanilkový extrakt
  • kokosový olej

Postup:

V stredne veľkej miske zmiešajte 1 šálku čerstvo mletých kávových zŕn a 1 šálku trstinového cukru (najlepšie organického). Potom primiešajte ½ šálky kokosového oleja (roztopeného alebo zmäknutého), čajovú lyžičku vanilkového extraktu a rovnaké množstvo mletej škorice. Škorica sa do zmesi pridáva pre jej hrejivé účinky na pokožku a tiež úžasnú vôňu. Po zmiešaní všetkých ingrediencií naberte do uzatvárateľnej sklenenej nádoby. Peeling skladujte na chladnom a suchom mieste. Spotrebujte najneskôr do 6 mesiacov od dátumu výroby. 

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -PR články News paper

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper