- Reklama -novinky
RADY a NÁVODYDomáca vodáreň a jej funkcie

Domáca vodáreň a jej funkcie

Na trhu nájdete množstvo značiek, ktoré sa snažia predať práve tú svoju domácu vodáreň. Líšia sa výkonom, dopravnou vzdialenosťou vody, váhou, veľkosťou a podobne. Najhlavnejšie sú však funkcie, ktoré vám povedia, či sa do danej domácej vodárne oplatí investovať. Zároveň vašu domácu vodáreň nemusíte použiť len na čerpanie vody do vašich vodovodných kohútikov v dome, prečo?

Zásobovanie pitnou vodou

Vďaka kvalitnej a dostatočne výkonnej domácej vodárni by ste sa na poschodí rodinného domu alebo paneláku nemohli ani osprchovať. Z vodovodného kohútika by nešla voda a vy by ste museli, ako za starých čias, chodiť pumpovať vodu zo studne. Okrem toho má za úlohu vypúšťanie vody z nádrže alebo studne. Vodu kvalitne prefiltruje a premení na pitnú a bez nečistôt. Okrem toho zlepšuje tlak vo vašej vodovodnej sieti potrubí a komôr. 

Kde bude umiestnená vaša nová domáca vodáreň? Pri niektorých je potrebné mať osobitnú miestnosť kvôli ich veľkosti a hluku. Tie novšie sú však úsporné na priestor a o poznanie tichšie počas chodu. Nepotrebujú žiadnu údržbu a neprepustia ani 10-ročný prach. Ponúkajú dlhú životnosť a hlavne jednoduchý spôsob montáže. Pokiaľ hľadáte spoľahlivú vodáreň, hľadajte spoľahlivú a dobre známu značku, ktorá tieto vodárne vyrába. 

Pridané funkcie

Zabudovaná riadiaca jednotka zaisťuje automatické spustenie čerpadla pri odbere vody a následné automatické vypnutie pri zastavení čerpadla. Efektívne tak využíva elektrickú energiu, aby ste za ňu nemuseli toľko platiť. NIektoré domáce vodárne poskytujú aj chod nasucho, ochranu pred nadmernou teplotou alebo funkciu automatického resetovania. 

V prípade chodu nasucho alebo podobného alarmu sa čerpadlo zastaví. O reštart sa bude pokúšať každých 30 minút počas 24 hodín. Funkciu resetovania je možné deaktivovať. Pamätajte, že tieto funkcie obsahujú len vybrané domáce vodárne, tú, ktorú si zvolíte, môže mať práve tie alebo žiadne či dokonca kompletne iné. Snažte sa nájsť také vodárne, na ktoré firma vzťahuje dlhoročnú záruku. Tak viete, že dosiahnete kvalitu, ktorú hľadáte. 

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -PR články News paper

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper