- Reklama -novinky
FINANCIEBritskú ekonomiku ohrozuje nedostatok vodičov kamiónov, krajina má problémy so zásobovaním

Britskú ekonomiku ohrozuje nedostatok vodičov kamiónov, krajina má problémy so zásobovaním

Autor: Tiscali.cz | Dátum: 3. septembra 2021 15:05

Britskú ekonomiku ohrozuje nedostatok vodičov kamiónov, krajina má problémy so zásobovaním
Reklama s dopytom po nových vodičoch kamiónov. Podľa informácií britskej asociácie cestnej prepravy (RHA) je ich na uspokojenie dopytu potreba najať na stotisíc | zdroj: Profimedia
Najnovšie
Bavlnené nákupné tašky a ekológie? Príliš spoločného toho nemajú

 1. 9. 2021
  Americká vláda odtajní dokumenty o 11. septembri
 2. 9. 2021
  Dohodnuté: Hokejisti z NHL sa vracajú na olympijské hry
 3. 9. 2021
  Hľadať podporu medzi voličmi môže byť smrteľné … a zbytočné
 4. 9. 2021
  Nedostatok vodičov kamiónov ohrozuje zotavovanie britskej ekonomiky po pandémiu. Podľa informácií britskej asociácie cestnej prepravy (RHA) je ich na uspokojenie dopytu potreba najať na 100 000.

Firmy preto dvíhajú nástupné mzdy a prichádzajú s náborovým bonusom až 5000 libier (takmer 148 000 Sk). Ohrozené sú dodávky do reštaurácií aj do obchodov s potravinami, uviedla agentúra Reuters.

Kurzy pre vodičov nákladných áut preto teraz majú žatvy. Škole Laurence Boltona na juhu Londýna sa teraz hlási o 20 percent viac záujemcov ako pred začiatkom Koronavirové krízy.

Profimedia-0625827192
Nie sú ľudia: Regály britských obchodov sa vyprázdňujú a na Vianoce bude ešte horšie

„Máte tu ľudí zo všetkých priemyselných odvetví a hovoríte si, panebože, vás som tu pred rokom 2020 nevidel,“ povedal Bolton. Hlási sa mu aj ľudia prepustení kvôli pandémii z maloobchodných reťazcov a z reštaurácií. Záujemcov o riadenie až 44tunových nákladných áut ale podľa neho aj tak stále nie je dosť.

A problémy so zásobovaním začínajú byť vidieť – objavujú sa prázdne miesta v regáloch supermarketov, v krčmách dochádza pivo a reštaurácie McDonald ‚prestávajú ponúkať mliečne koktaily. Maloobchodné predajcovia sa podľa serveru BBC už teraz obávajú problémov so zásobovaním na Vianoce.

Vodiči kamiónov hrajú v prepojenej globálnej ekonomike zásadnú úlohu. Prepravujú takmer všetok tovar, takže ak ich nie je dosť, zdvihne to jeho ceny.

Podobný problém ako Británia majú kvôli dopadom pandémie napríklad aj Spojené štáty a Nemecko. V Británii ho ale umocňuje ešte brexit. Britskí dopravcovia preto vyzvali k zmene imigračných pravidiel, ktorá by umožnila návrat vodičom z Európskej únie. Britská vláda však stále trvá na tom, že dopravcovia a maloobchodníci musia školiť novej britskej vodiča.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -PR články News paper

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper