- Reklama -novinky
PRE ŽENYAko vyzrieť nad horúčavou?

Ako vyzrieť nad horúčavou?

Autor: Inzercia | Dátum: 5. júl 2021 14:09

Ako vyzrieť nad horúčavou?
zdroj: Tlačová správa
Najnovšie
Bavlnené nákupné tašky a ekológie? Príliš spoločného toho nemajú

Hoci sa leto radí medzi najobľúbenejšie ročné obdobie, spája sa s ním aj nepríjemné horúco. Preto sa vždy hodí mať po ruke niekoľko osviežujúcich receptov.

Na horúco je rozhodne najlepšia stráviť niekoľko minút v chladnom bazéne. Nie každý však bazén vlastné a tak je pre neho trávenie takýchto neznesiteľných horúčav o to náročnejšie. Proti vysokým teplotám však môžeme bojovať aj inak.

osviežujúce nápoje
zázvorová limonáda
Perfektné osviežujúci nápoj, ktorý si zamilujú aj tí najmenší. Na prípravu zázvorové limonády sa najčastejšie používa zázvorový sirup. Ten je možný zakúpiť takmer vo všetkých kamenných obchodoch alebo je možné vytvoriť si domáce zázvorový sirup. Aby sa uchovalo čo najväčšie množstvo vitamínov, odporúča sa vytvoriť zázvorový sirup zo studena. Rozdiel medzi domáce zázvorovou limonádou a nakupovaným sirupom zo zázvoru je viac než zrejmý. Do limonády môžete pridať citrón, mätu či ľad a môžete si tak vychutnať limonádu plnou chuťou a zdravého zázvorového sirupu.

ľadové čaje
Ľadové čaje sú zdĺhavejšie na prípravu, ale ich výsledná chuť rozhodne stojí za to. Osladený čaj je nutné po vylúhovanie schladiť na izbovú teplotu, až potom môžete pridať ľad. Aby ľadový čaj mal výraznejšiu chuť, môžete pridať rozdrvené ovocia s rozmarínom či mätou.

nealkoholické mojito
Tento nápoj môžete podávať nielen dospelým, ale iste si ho zamilujú aj deti. Príprava je takmer identická s alkoholickou verziou, či však vynecháte biely rum. Mojito bude stále dostatočne osviežujúci, hoci v ňom nebude ani kvapka alkoholu. Ak vám typické mojito pripadá príliš všedné, môžete pridať rozdrvené ovocie ako napríklad maliny, černice či jahody.

citrónová limonáda
Tento populárny americký nápoj sa stále častejšie objavuje aj u nás. Nevýhodou môže byť vysoká obstarávacia cena týchto citrusov v letných mesiacoch, je ale možné citrusy konzervovať pomocou sole tak, aby vydržali do leta. Šťavu z citrónov dostatočne oslaďte trstinovým cukrom, kondenzovaným mliekom či medom.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -PR články News paper

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper